Životní úspěch Ladislava Mika: v Evropské komisi bude mít na starosti zdraví. Gratulujeme!

Ladislav Miko bude mít na starosti v Evropské komisi zdraví

 

Informaci o tom, že Ladislav Miko bude od 1. listopadu pověřen řízením Generálního ředitelství pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise (EK), přinesl Zdravotnický deník (ZD).

V době, kdy se média věnovala otázkám, jestli  Věra Jourová z hnutí ANO bude vůbec jmenována jako evropská komisařka, tedy na nejvyšší politickou příčku v EU,  dosáhl Ladislav Miko na nejvyšší úřednickou pozici v Evropské komisi.

Zde je několik stručných údajů o příznivci LES Ladislavu Mikovi. Ministr životního prostědí ve vládě J. Fischera. Absolvent UK v Praze.  V letech 1984 – 1992 působil v  Ústavu krajinné ekologie SAV. V roce 1989 se v Košicích angažoval v hnutí Veřejnost proti násilí. V letech 1992 – 2001 byl zaměstnancem České inspekce životního prostředí. V roce 1996 získal titul PhD. v oboru systematické zoologie a ekologie a roku 2009 se stal docentem na Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity. V roce 2001 zastával funkci konzultanta projektů EU v programu PHARE. V období let 2002 – 2005 pracoval jako náměstek ministra na ministerstvu životního prostředí. Od roku 2005 je vede sekci ochrany přírodních zdrojů na Ředitelství ochrany přírodních zdrojů při Evropské komisi. Od 1. listopadu 2014 je pověřen řízením Generálního ředitelství pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise (EK), označovaného také jako DG Sanco. Je to nejvyšší post v EK jakého může vůbec úředník dosáhnout.

Ladislav Miko je spoluzakladatelem slovenské Strany zelených, jíž byl  do roku 1993 členem. Nyní má blízko k Liberálně ekologické straně.