Eurokampaň LES: rozhlasová scénka s Evou Holubovou a zkouška evropských cestovních pasů v ulicích

Eurokampaň LES: rozhlasová scénka s Evou Holubovou a zkouška evropských cestovních pasů v ulicích

Kampaň LES do Evropského parlamentu vrcholí  

Liberálně ekologická strana v kampani zdůrazňuje význam volební účasti a oslovuje  proevropsky smýšlející voliče. Na kampani se podílela řada špičkových profesionálů, kteří svoji podporu vyjádřili svoji odborností a spoluprací bez požadavku na honorář. Vedení strany tak dostalo pozitivní signál o zájmu o liberální myšlenky již během práce na kampani.

Jedničkou kandidátky LES s číslem 8 je bývalá ministryně a velvyslankyně ČR při EU Milena Vicenová. Hlavními tématy jsou důrazný nesouhlas s ruskou politikou na Ukrajině a posílení evropského občanství ve formě co nejrychlejšího přijetí eura a zavedení evropského cestovního pasu.

Evropský cestovní pas si můžete nanečisto vyzkoušet během kontaktní kampaně v českých městech a obcích, kde jim kandidáti podají bližší informace o vztahu strany LES k Evropské unii. Na stanovištích jsou k dispozici i petice za co nejrychlejší přijetí eura.

Televizní spot ukazuje Milenu Vicenovou na pozadí historických momentů české historie, které jsou pro všechny Čechy velmi emotivní, protože je většina občanů zažila. Jsou zde v kontrastu proti sobě postaveny ruský vojenský nátlak a evropská diplomacie, se kterou má Milena Vicenová bohaté zkušenosti. Režie se ujal Dan Wlodarczyk a hudbu složil Robert Jíša.

Odlehčenou částí kampaně je rozhlasový spot, ve kterém účinkuje Eva Holubová a Petr Stach.

Autorem vizuální stránky kampaně je grafik Pavel Beneš, který navíc kreativně zpracoval téma čísla 8, jako nekonečnou osmičku doplněnou nekončícím sloganem. Sympatizanti již ozdobili své oblečení takto vyvedenými odznaky a číslo 8 se objevuje i na profilech sociálních sítí.