Ocenění za nejlepší nízkorozpočtovou komunální kampaň putuje do Úpice

Ocenění za nejlepší nízkorozpočtovou komunální kampaň putuje do Úpice

Ocenění za nejlepší nízkorozpočtovou komunální kampaň putuje do Úpice

 

Ve čtvrtek 5. února 2015 od 19 hodin se v akcelerátoru WAYRA na Václavském náměstí
v Praze uskutečnilo slavnostní předávání cen politického marketingu za rok 2014. Jednalo se o první ročník soutěže Zlatý lístek, jež odměňovala nejlepší přihlášené kampaně v 11 odborných kategoriích. Hlavním pořadatelem byl Institut politického marketingu a mezi porotci nechyběli přední experti ze světa žurnalistiky, médií, marketingu, PR i práva.
Občanská iniciativa Žít v Úpici, kterou jako volební uskupení zaštítila Liberálně ekologická strana (LES), byla za svou komunální kampaň nominována v kategorii OOH média (venkovní nosiče – plakáty, billboardy apod.), přičemž celkem se do soutěže Zlatý lístek přihlásilo 31 kampaní z celé republiky. Galavečeru se za Žít v Úpici (LES a nezávislí) zúčastnili Lucie Kalousková (Žít v Úpici) a Petr Maršálek (LES). V kategorii OOH média se kampaň nakonec umístila na třetím místě, přičemž porotu zaujala zejména snaha vyvěsit plakáty v kontextu s daným prostranstvím města. Taktéž bodovala díky podpoře sympatizantů, kteří se po tom, co dosavadní vedení města prakticky znemožňovalo již hotové plakáty vylepit, rozhodli, že kampani pomohou, a plakáty vyvěsili na svých soukromých pozemcích.
Předávání cen vítězům jednotlivých kategorií bylo systematicky prokládáno krátkými prezentacemi analytiků z Institutu politického marketingu. Nejočekávanějším okamžikem galavečera bylo závěrečné vyhlášení vítězných kampaní v tzv. grand kategoriích. Do těch se kvalifikovaly kampaně, které se přihlásily do více než pěti odborných kategorií a získaly potřebný počet bodů. Zcela nečekaně byla jako první oceněna trofejí v podobě zlatého lístku předvolební kampaň Žít v Úpici (LES a nezávislí), a to v grand kategorii Nejlepší nízkorozpočtová komunální kampaň. Cenu za uskupení převzala Lucie Kalousková, která vskutku neskryla překvapení i upřímnou radost. Ve svém projevu poděkovala především občanům Úpice, kteří Žít v Úpici podpořili či přímo vyvěsili na svůj plot předvolební plakáty, dále všem, kteří se za tuto stranu rozhodli v posledních volbách kandidovat, a v neposlední řadě Liberálně ekologické straně, která tuto kandidaturu zaštítila.
Petr Hron, Jana Kulhánková a Lukáš Bárta
za Žít v Úpici (LES a nezávislí)