Vicemistr světa v benchpressu Petr Hron vede kandidátku Žít v Úpici (LES a nezávislí)

Vicemistr světa v benchpressu Petr Hron vede kandidátku Žít v Úpici (LES a nezávislí)

Žít v Úpici (LES a nezávislí) se bude ucházet o podporu úpických občanů v komunálních volbách

Úpice – Iniciativa „Žít v Úpici“ vznikla na jaře letošního roku z důvodu nespokojenosti se stavem, v jakém se Úpice v současnosti nachází. Aktivita vzešla i jako protest proti nynějšímu vedení města, které nedostatečně řeší bezpečnost občanů, podporu zaměstnanosti a místních podnikatelů, vzhled a negativní prezentaci města v médiích, spolupráci s okolními obcemi a zahraničními partnery, odchod mladých lidí a celkovou pasivitu při zapojování veřejnosti do dění ve městě a v regionu.

 

 

Lidé zapojení do iniciativy mají zkušenosti s komunální politikou, výrazně se angažují ve spolkovém životě, kultuře, sportu i školství, jsou z podnikatelského prostředí a zároveň jsou zaměstnavatelé i zaměstnanci. Jsou jimi například Petr Hron, Jana Kulhánková, Lukáš Bárta, Marcela Maixnerová, Jaroslav Jörka ml., Petr Hampel, Pavlína Gabrielová, Martin Kořízek, Jiří Vágner, Zdeněk Möglich, Petr Kalousek, Jan Balcar, Karel Matyska a Kateřina Valdová; jsou to lidé, kterým není lhostejné, v jakém městě žijí. Ti všichni stojí za vznikem občanské iniciativy „Žít v Úpici“, přestože ne všichni v Úpici bydlí nebo pracují.

 

Lidé, kteří se spojili při této aktivitě, představují ale zároveň pouhou špičku ledovce. Protože názor každého je důležitý – prioritou je veřejná diskuse a společné řešení problémů.

 

„Je jednoduché kritizovat a nic nedělat; to umí každý. Proto v červenci padlo rozhodnutí, že nejaktivnější z nás budou kandidovat v komunálních volbách. V Úpici kandidujeme pod číslem 7 s názvem Žít v Úpici (LES a nezávislí)“ řekl lídr iniciativy Petr Hron, vicemistr světa, několikanásobný mistr ČR a držitel národních rekordů v benchpressu.

 

Úpice, 4. 9. 2014

 

 

Jan Balcar

777 851 871

www.zitvupici.cz

facebook.com/zitvupici