Krajský zastupitel a skvělý kantor Jan Grulich kandiduje do Senátu PČR za LES a TOP 09 v obvodu č. 48 – Rychnov nad Kněžnou

Krajský zastupitel a skvělý kantor Jan Grulich kandiduje do Senátu PČR za LES a TOP 09 v obvodu č. 48 – Rychnov nad Kněžnou

Podporují ho také KDU-ČSL, hnutí STAN a Piráti.

Jan Grulich je ředitel základní školy Trivium Plus v Dobřanech, od roku 2020 zastupitel Královéhradeckého kraje, člen TOP 09. Od roku 2016 je členem Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost v Královéhradeckém kraji a od listopadu 2019 členem výkonného výboru TOP 09.

Jan Grulich se narodil v roce 1975 v Opočně, vystudoval germanistiku na Technické univerzitě v Liberci a Univerzitě Pardubice.

Jako pedagog působí od roku 1999 ve škole v Dobřanech, v roce 2005 se stal ředitelem této školy. V letech 2011 až 2013 vedl výstavbu víceúčelového centra Církve bratrské v Bystrém – ELADA, které získalo ocenění „Stavba roku Královéhradeckého kraje 2014“. V roce 2013 v této budově založil novou mateřskou školu. Spoluorganizuje koncerty a kulturní a vzdělávací akce v tomto multifunkčním centru.

Jan Grulich vstoupil do politiky s cílem prosazovat vzdělávání jako prioritu. Investici do vzdělávání bere jako tu nejdůležitější podmínku pro budoucí ekonomickou stabilitu, prosperitu i pro vztahy ve společnosti. Chce navrátit učitelskému povolání důstojnost a úctu. Učitel se nesmí stát „otloukánkem“ ani úředníků, ani rodičů a žáků, je nositelem étosu a vzdělání celé společnosti.

Jan Grulich žije v obci Sedloňov v okrese Rychnov nad Kněžnou. Je ženatý, má tři děti.