LES jde do voleb v Ústeckém kraji v koalici Spojenci pro kraj. Za LES kandiduje Martin Lněníček, sedlák a místní patriot

LES jde do voleb v Ústeckém kraji v koalici Spojenci pro kraj. Za LES kandiduje Martin Lněníček, sedlák a místní patriot

Koalici tvoří hnutí JsmePRO!, SZ, TOP 09, SNK-ED a LES. V čele kandidátky je teplický pedagog Jiří Řehák.

Severočeští Spojenci pro kraj jsou nejširším uskupením krajských voleb 2020 vůbec. Spojence podporuje úspěšná místní hnutí PRO! Ústí, PRO Chomutov, Volba PRO! Teplice, Zdravá Krupka, Litvínov do toho!, Volba pro Lípu, Akce R z Roudnice nad Labem, Žatec srdce regionu a dva lounské subjekty Louny spolu a PRO lepší Louny.  Děje se to v době, kdy jsme již odvykli šťastným příběhům slučování a spojení sil v české politice pro pozitivní projekt. „Před čtyřmi lety propadlo ve volbách více než 16 % hlasů. Tentokrát jsme si řekli, že to už nechceme opakovat a že dáme možnost všem, kteří chtějí volit demokratické strany, aby mohli volit silné Spojence s jistotou, že jejich hlas nepropadne. Proto jsou tu Spojenci pro kraj,“ vysvětluje smysl spojenectví Michal Kučera (TOP 09).

„Spojuje nás silná motivace měnit své okolí k lepšímu, protože není snad jiný kraj, který by potřeboval tak razantní proměnu, jako ten náš Ústecký,“ řekl lídr kandidátky Spojenců pro kraj předseda hnutí Jsme PRO! Jiří Řehák.

Na osmnáctém místě kandidátky Spojenci pro kraj je zakládající člen LES Martin Lněníček.  Jeho hlavní motivací je „eliminovat moc mafie v té naší krásné kotlině a hlavně zlepšovat podmínky pro život (ono to spolu  hodně souvisí)“.

„Kdo mě zná, ví, že miluji přírodu, spravedlnost, poctivé lidi a  jsem značně kritický k fungování současné vládní garnitury. A abych jen planě nekritizoval a zejména abych se mohl v budoucnu podívat do očí svých dětí, až se budou ptát, co jsem dělal, když mafie rozkrádala náš stát, kraj, no prostě jsem se rozhodl  jít „s kůží na trh“ a kandidovat do krajského zastupitelstva.“ Těmito slovy Martin Lněníček oznámil  své rozhodnutí vstoupit do volebního klání.

Spojenci se snaží chovat zodpovědněji než vláda, které se situace s Covidem-19 vymkla z rukou. Přichází proto s ohleduplnějším konceptem volební kampaně, kterou si nazvali zdravotní procházky. Setkávají se s voliči na toulkách krásnou krajinou Krušnohoří a snižují počet akcí s klasickým rozdáváním letáků. Spojenci zvou veřejnost na hranu dolu, na farmu, do hor či na sídliště. Na těchto místech voliči se dozvídají, jak Spojenci chtějí kraj spravovat. Konečně bez komunistů.