V hradeckém senátním obvodu usiluje o zvolení Jan Holásek jako nestraník s podporou TOP 09, LES, HDK, SEN 21, Změna pro Hradec, Zelení a VPM HK.

V hradeckém senátním obvodu usiluje o zvolení Jan Holásek jako nestraník s podporou TOP 09, LES, HDK, SEN 21, Změna pro Hradec, Zelení a VPM HK.

Jan Holásek je advokát a filantrop, od roku 2018 zastupitel města Hradec Králové. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze (získal titul Mgr., JUDr.). Absolvoval také pregraduální studium ve Velké Británii (získal titul Diploma in Law and Politics) a postgraduální studium v USA na New York University School of Law (získal titul LL.M.). Je rovněž absolventem Diplomatické akademie v Praze.

Jan Holásek se věnuje filantropickým a veřejně prospěšným projektům. Je spolumajitelem a finančním přispěvatelem mezinárodního projektu na výzkum lidských a občanských hodnot Eticia 21. Je podporovatelem mezinárodního festivalu pouličních soch Sculpture Line přispívajícího ke oživení veřejného prostoru ve městech a obcích. Je členem investiční komise Nadace Via, která je zaměřena na podporu regionálních komunitních projektů. Je podporovatelem festivalu architektury Architecture Week a dětského spolku Hravý architekt. Je členem  Rotary clubu International a podporuje Nadační fond nezávislé žurnalistiky. Založil Bezplatné centrum právního a finančního poradenství, které lidem zdarma poskytuje základní radu ve složitých právních a finančních záležitostech. V Hradci Králové podporuje místní organizaci Paměť národa a je členem jejího kolegia.

V komunálních volbách v roce 2018 byl jako nestraník za Hradecký demokratický klub zvolen do zastupitelstva města Hradce Králové.