Lesník a sedlák pod Milešovkou Daniel Pitek: ZA VODU. ZA ZEM. ZA VÁS.

Lesník a sedlák pod Milešovkou Daniel Pitek: ZA VODU. ZA ZEM. ZA VÁS.

Lounsko, Žatecko a Rakovnicka patří k nejsušším koutům naší republiky. Sucho se zde podepisuje na nižší úrodě chmele a sladovnického ječmenu. Jako sedlák a lesník, který se už dvacet let snaží měnit krajinu i zákony k lepšímu, Daniel Pitek věří, že se v senátu bude moct zasadit o to, aby se tento stav změnil.

Sedlák Daniel Pitek hospodaří přírodě blízkým způsobem s úctou a respektem k našim předkům. V zanedbané krajině vytváří sady, louky a pastviny, zakládá tůně a mokřady. Je členem Asociace soukromého zemědělství ČR, kde má na starosti program Pestrá krajina a vede pracovní skupiny Voda/sucho Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

V roce 2016 Daniel Pitek obdržel Cenu Josefa Vavrouška v kategorii výjimečný počin ve prospěch udržitelného způsobu života a životního prostředí.

Aktivně se účastní veřejného dění. Vystupoval proti prolomení limitů hnědého uhlí v severních Čechách, výstavbě logistického centra kamionů na hřebeni Krušných hor a stavbě hal na zemědělské půdě u Modlan na Teplicku a Nového Strašecí na Rakovnicku.

Daniel Pitek kandiduje jako nestraník za hnutí SEN 21 s podporou Pirátů, Zelených a LES v senátním obvodu č. 6 LOUNY.