První místopředsedkyně LES Olga Sommerová složila jako nová poslankyně ústavou předepsaný slib

První místopředsedkyně LES Olga Sommerová složila jako nová poslankyně ústavou předepsaný slib

Olga je neúnavnou obhájkyní demokracie a svobody, postavení žen ve společnosti a nejaktuálněji nezávislosti České televize.

Přechod z náměstí a demonstrací proti vládě do Poslanecké sněmovny a hlasování o vyslovení nedůvěře vládě bude vyvrcholením mé občanské angažovanosti. Před čtyřmi lety jsem kandidovala za Liberálně ekologickou stranou, která už při vzniku před osmi lety varovala před nebezpečím mocenských, politických i ekonomických zájmů současného Ruska a vyzývala k odklonu od fosilních paliv a řešení klimatické krize. Vývoj nám dal za pravdu,“ říká Olga Sommerová.

Filmová dokumentaristka Olga Sommerová kandidovala v parlamentních volbách v roce 2017 na pražské kandidátce TOP 09 a získala celkem 9204 preferenčních hlasů.

Jsem přesvědčena o tom, že hlas paní Olgy Sommerové bude slyšet zejména ve chvílích, kdy se budou poslanci zabývat budoucností České televize a smyslem veřejnoprávních médií. Vím, že v této oblasti zastává stejné hodnoty jako TOP 09, ctí nejenom nezávislé a objektivní zpravodajství ČT, ale také důležitost tuzemské autorské tvorby. Paní Sommerovou tímto ve Sněmovně vítám a přeji ji během výkonu mandátu vše dobré,“ říká předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

 

 

Zde je rozhovor s Olgou Sommerovou:

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/olga-sommerova-dominik-feri-top-09-poslanci.A210604_140030_domaci_ajez?