Olga Sommerová kritizuje Babiše a Zemana a hájí Českou televizi. Za své postoje čelí nedůstojným mediálním útokům ze strany člena Rady ČT

Olga Sommerová kritizuje Babiše a Zemana a hájí Českou televizi. Za své postoje čelí nedůstojným mediálním útokům ze strany člena Rady ČT

Mediální útoky za strany Lubomíra „X“ Veselého se nezakládají na pravdě. Program ČT24 obsadil první pozici v žebříčku zpravodajských veřejnoprávních stanic a předčil  britskou stanici BBC News.

Jelikož Lubomír Veselý postrádá argumenty, často se snižuje k osobním urážkám na adresu žen. V případě Olgy Sommerové Veselý urazil „režisérku, které nesahá ani po kotníky,“ řekl publicista a politický komentátor Zdeněk Šarapatka. Tady je celá glosa Zdeňka Šarapatky:

„Olgu Sommerovou mám rád. Je přesně tím, komu se říká, dobrý člověk. Je rovná, je statečná, je bojovnice. Je přítel. Je skvělá režisérka, je výborná vysokoškolská kantorka, je občanka se vším všudy. Je poslankyní, na chvíli, místo Feriho. Je dříč: natočila GEN, GENUS, OKO, Jak se žije…, Ztracenou duši národa, Zpověď, Nevyjasněná úmrtí, Předčasná úmrtí, Třináctou komnatu, EGO, Neznámé hrdiny, 200 rozhovorů s politickými vězni…a  122 filmů, za něž získala 40 cen na domácích a zahraničních filmových festivalech. Je „matkou“ archivní banky paměti národa. Je spisovatelka. Její knížky O čem sní ženy a O čem sní muži, se staly bestsellery. Je docentka. Je v Asociaci režisérů a scenáristů, je v České filmové a televizní akademii, byla předsedkyní Českého filmového a televizního svazu. Je úctyhodná žena, která toho hodně dokázala.

Olgu uráží muž, který by jí měl přitom leštit lodičky. Lubomír „X“ Veselý. Není rovný, není statečný, není přítel. Nemá charakter. Není extra moderátor. Není bojovník. Nenatočil nic. Nemá rád ženy. Není docent. Je vyučený pingl a bakalář z UJAku, který ošlehl kus „bakalářky“. Je intrikán. Je zákeřný. Je nešťastný. Je s každým, kdo je zrovna u koryta. Je v Radě ČT:  je mazlík ANO, SPD a Zemana. Je „spisovatel“, kterého nedočteš. Je Zlatý citrón. Byl přítel, je nepřítel. Je oběť sebe sama.  Závisti, mindráku, nelásky. Je sprostý k ženám. Urazil pět a teď šestou. Novinářky, senátorku, doktorandku. Teď režisérku, které nesahá ani po kotníky. Je vším, co nemáte rádi.

O Olze řekl v Xaver Live: „Tedy už nevím, jestli to není pro lékaře, paní Sommerové je 71 let, a už by nebyla žádná ostuda, a dokonce si myslím, Že má právo na lehčí demenci, ale říct že ČT 24je sledovanější než BBC, tak proto to snad ani neexistuje přirovnání. ….Kdo si to vygoogluje, zjistí, že je to lež, je to nepravda, že je to lež. …. Milá paní Sommerová, dokumentaristko, režisérko, političko a lhářko!“

A realita?

„Zpravodajství a sport České televize se umísťují na prvních pozicích evropské sledovanosti opakovaně, letos tomu tak bylo již potřetí za sebou. Kanál ČT24 obsadil první pozici v žebříčku zpravodajských veřejnoprávních stanic s průměrným podílem 4,23 %, a opět tak předčil například britskou stanici BBC News, uvádí Karolína Blinková, tisková mluvčí ČT…“ (zdroj ČT, iDnes, Mediahub)

A TYHLE za vaše peníze zvolili do Rady ČT Okamura, Babiš, Filip, Klaus apod. Vzpomeňte na to u voleb!“ Tolik glosa Zdeňka Šarapatky.

Zde je dopis Olgy Sommerové Radě ČT:

dopis_RadaČT

Zde je dopis Olgy Sommerové Radě ČRo a generálnímu řediteli ČRo:

dopis_RadaČRo_generalniŘeditelČRo