Starostka Klánovic Zorka Starčevičová (LES) se zúčastní voleb do Zastupitelstva hlavního města Prahy na kandidátce STAN. Společným tématem LES a STAN je klimatický plán Prahy do roku 2030

Starostka Klánovic Zorka Starčevičová (LES) se zúčastní voleb do Zastupitelstva hlavního města Prahy na kandidátce STAN. Společným tématem LES a STAN je klimatický plán Prahy do roku 2030

Pražská STAN odstartovala kampaň na brownfieldu na Palmovce. Chátrající, nedostavěný objekt je symbol toho, co je třeba dělat jinak, říkají přední kandidáti.
Pražská organizace hnutí STAN odstartovala na Palmovce ostrou část předvolební kampaně před blížícími se komunálními volbami, které proběhnou po celé republice 23. a 24. září. Lídrem kandidátky a adeptem na post primátora je současný 1. náměstek pro oblast územního rozvoje a plánování docent Petr Hlaváček. Dále na kandidátce figuruje celkem 23 starostů a místostarostů, ale najdeme zde i jména ze sportovního a uměleckého světa. Téměř 50 % kandidátní listiny tvoří ženy.

„Klíč ke kvalitnímu rozvoji Prahy je pro mě celostní přístup propojující všechny silové a nesilové disciplíny. Myslím tím především bydlení, dopravu a krajinu, ale i bezpečnost, školství a sociální témata. A to vše s rozumným rozpočtem. Tento přístup s kolegy zastáváme a prezentujeme na hlavních projektech, na kterých pracujeme a které prosazujeme,“ řekl na úvod lídr kandidátky urbanista a architekt Petr Hlaváček, který je v současnosti 1. náměstkem pražského primátora pro oblast územního rozvoje a plánování. Jeho prostřednictvím navíc dává hnutí STAN najevo, že chce i v nadcházejícím volebním období pokračovat v práci, kterou na magistrátu v končícím volebním období zahájilo uskupení Spojené síly pro Prahu.

Na kandidátní listině hnutí STAN figuruje celkem 65 jmen. Kromě Hlaváčka jde o pestrý výběr výrazných osobností nejen z komunální politiky, ale i ekonomy, právníky, sportovce či umělce.