LES podporuje do Senátu Renatu Chmelovou. Coby koaliční partneři ji podporují rovněž Starostové a nezávislí, Koalice VLASTA, z. s., Desítka pro domácí, Strana Zelených a SENÁTOR 21

LES podporuje do Senátu Renatu Chmelovou. Coby koaliční partneři ji podporují rovněž Starostové a nezávislí, Koalice VLASTA, z. s., Desítka pro domácí, Strana Zelených a SENÁTOR 21

Dýchám pro Desítku. S tímto sloganem bude Renata Chmelová, jako nestranická kandidátka, obhajovat mandát senátorky pro volební obvod Praha 22 – Praha 10, Dubeč a Štěrboholy. Coby koaliční partneři ji podporují Starostové a nezávislí, Koalice VLASTA, z. s., Desítka pro domácí, Liberálně ekologická strana, Strana Zelených a SENÁTOR 21.

Co na to Renata?

“Chci dál dýchat pro Desítku a i nadále stát při našich občanech, mých sousedech. Svou politiku budu stavět na stejných pilířích, jako dosud. Jsou jimi pomoc konkrétním lidem, pevné postoje, z nichž neuhýbám, péče o veřejný prostor, zastání pro slabší a krizový management. Nepanikařila jsem a jednala a jednám v souladu se svými hodnotami, ať už bojujeme s covidovou pandemií, nebo čelíme humanitární katastrofě.”

Více na webu http://prodesitku.cz.

Co na to koaliční partneři?

Vít Rakušan, předseda STAN: “Jsem rád, že jsem mohl v roce 2019 Renatu Chmelovou poznat. Cením si její práce, kterou odvedla nejen na novele zákona o pozemních komunikacích. Měl jsem tehdy i vlastní návrh, ale silnými argumenty mě přesvědčila o podpoře původní podoby. Pevně věřím, že její kandidatura s podporou hnutí STAN bude úspěšná, a budeme tak moct navázat na naší dřívější spolupráci a staneme se kolegové.”

Václav Láska, předseda hnutí Senátor 21: “Renata Chmelová je senátorka, s níž mám vysokou shodu v hlasování, přestože každý sedíme v jiném senátní klubu. Nahlížíme na svět hodně podobně. Navíc je vždy otevřená a přímočará, takže člověk s ní ví hned na čem je. A to je vlastnost, která je v politice poměrně řídká. Proto si moc přeju, aby svůj senátní mandát obhájila.”

Džamila Stehlíková, předsedkyně Liberálně ekologické strany: “Patříme na Západ, kde ochrana lidských práv a svobod každého z nás je samozřejmostí a základní jistotou. Renata v Senátu bude politickým „advokátem“ náš všech. Nikdy neuhýbá ze svých postojů, veřejně vystupuje na obranu slabších, rozhoduje se podle svého svědomí, dělá politiku srdcem. Jsem ráda, že chce v Senátu chránit občany a pracovat i v dalším volebním období. Má moji plnou podporu.”

Václav Vlček, zástupce Desítky pro domácí: “Renata se do politiky dostala odspodu, z řad aktivních občanů, což má s hnutím Desítka pro domácí společné. Zároveň sdílí naše přesvědčení, že pohyb a aktivní životní styl jsou základem zdravé a prosperující společnosti. To jsou důvody, proč Renatu Chmelovou opětovně podporujeme v senátních volbách.”

Magdalena Davis, spolupředsedkyně Strany Zelených: “Renata Chmelová je ztělesněním hodnot, o které se v ČR budeme potřebovat v nejbližších měsících a letech opřít. Za dobu svého působení v Senátu dokázala, že rozumí naléhavosti uprchlické i klimatické krize a nutnosti je řešit v rámci evropské spolupráce. V centru jejího zájmu leží jednotlivec, neobává se výzev, inovativních řešení ani obhajoby vlastních názorů. Jsem proto velmi ráda, že takto progresivní a energickou ženu můžeme jako Zelení do Senátu opět podpořit.”