Povinné očkování pro lékaře! Primum non nocere. Lékař především nesmí uškodit. Andrej Babiš rozjíždí předvolební kampaň na podporu ANO místo kampaně na podporu očkování

Povinné očkování pro lékaře! Primum non nocere. Lékař především nesmí uškodit. Andrej Babiš rozjíždí předvolební kampaň na podporu ANO místo kampaně na podporu očkování

Neočkovaný lékař v českém týmu snů pravděpodobně vyřadil z olympiády v Tokiu několik českých nadějí na medaile. Lékař výpravy se nenechal očkovat, protože neměl nařízenou povinnost očkování a nakazil své svěřence. Nedostatek předpisů pro zdravotníky je dalším selháním státu a vlády Andreje Babiše, nikoliv sportovců. Hygienická služba se nyní chystá zabývat chováním českého olympijského týmu; nechtěla by si raději posvítit na počínání vlastní a na ministra zdravotnictví Vojtěcha? Proč doposud nikdo nepřišel s požadavkem povinného očkování pro lékaře?

Protože se staronový ministr zdravotnictví Adam Vojtěch bojí prchlivého premiéra a činí jen to, co mu na očích vidí. Babiš však covid nevídí – buď jej popírá, nebo bagatelizuje s odvoláním na zahraniční statistiky. S velitelem, který zavírá oči před sílou nepřítele a s generálem, který se bojí velet armádě, válku proti koronaviru nevyhrajeme. Opakuje se situace z minulého léta, kdy se Česko vzdalo koronaviru bez boje i bez odporu, kdy Vojtěch zrušil povinné nošení roušek, protože se to nelíbilo premiérovi před krajskými volbami. Nyní máme před sněmovními volbami a znovu neděláme nic proto, abychom předcházeli vzestupu mutace delta. Vláda Andreje Babiše se nepoučila, ačkoliv počet mrtvých na počet obyvatel v Česku je jeden z nejvyšších na světě. V Evropě se více umíralo na covid jen v Maďarsku.

Andrej Babiš se dalších zbytečných úmrtí nebojí a rozjíždí předvolební kampaň na podporu ANO místo kampaně na podporu očkování. Pokud premiér této země nezačne bojovat proti další vlně koronaviru hned teď a nenechá mj. naočkovat všechny lékaře, může kvůli podzimnímu nástupu delty prohrát volby. Mnozí z nás pak mohou prohrát svůj boj o život.

Proto žádáme o zavedení povinného očkování pro lékaře!