Martin Bursík pro Seznam Zprávy: Klima je zásadní téma, ale svoboda je pro mě ještě důležitější

Martin Bursík pro Seznam Zprávy: Klima je zásadní téma, ale svoboda je pro mě ještě důležitější

Klima je zásadní téma, ale svoboda je pro mě ještě důležitější, říká Bursík

Foto: Profimedia.cz, Seznam Zprávy

Bývalý šéf Zelených dnes pracuje jako ekologický odborník pro pražský magistrát.

26. 11. 2021 18:00

Byl politik, dnes je expert na klima a obnovitelné zdroje, a když se dvanáctileté dcery Martina Bursíka ptají ve francouzském lyceu, co dělá její tatínek, odpovídá, že je ekolog.

Mluvili jsme spolu krátce poté, co se s delegací pražského primátora vrátil ze summitu o klimatu v Glasgow. Ale povídali jsme si také o 17. listopadu a o tom, proč je to pro něj nejdražší svátek v roce.

Klimatická neutralita do roku 2050? Takhle může přispět každý z nás

Zajímalo mě, co přesně Martin Bursík dělá pro pražský magistrát, jak vidí budoucnost a proč považuje téma obnovitelných zdrojů za tak důležité. Mimo jiné mi vysvětlil, proč podle jeho názoru nazvou historici jednou éru, ve které žijeme, „dobou uhlíkovou“. A proč bude trvat 140 let.

Na Špicberkách zavírají uhelný důl, místní jsou na změnu klimatu alergičtí

Martin Bursík přijel do studia na kole. Bavili jsme se také o jeho životní vášni, tedy horolezectví, i o tom, proč ho už takzvaně zabalil. Je mu přes šedesát, ale na důchod nemyslí. Ani neví, kdy na něj bude mít nárok. Protože jeho pomyslná životní osmitisícovka ho prý ještě čeká. Přeju příjemný poslech.

Odkaz na celý rozhovor je zde:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-jedno-procento-milose-cermaka-klima-je-zasadni-tema-ale-svoboda-je-pro-me-jeste-dulezitejsi-rika-bursik-181737