Zahraniční politika po roce 1989 byla postavena na principiální obhajobě lidských práv, pro to a pro Václava Havla si nás svět vážil.

Zahraniční politika po roce 1989 byla postavena na principiální obhajobě lidských práv, pro to a pro Václava Havla si nás svět vážil.

Jaroslav Tvrdík je spolehlivou součástí páté kolony komunistické Číny v České republice. Jeho zadáním je legitimizovat čínský totalitní komunistický režim v očích české veřejnosti. Dokáže-li někdo pracovat pro komunistické režim, pak nemá ani problémy s používáním komunistických metod. Byly to právě návštěvy Brežněva či jiných komunistických pohlavárů za normalizace Československa, kdy režim nechával vymalovat fasády domů podél silnice z letiště do výše prvního patra tak, aby to z auta vypadalo, že komunismus kvete. A k tomu rudá výzdoba a budovatelská hesla. Ať žije bratrská spolupráce … Teď to nahradí Tvrdíkovy billboardy.

Téma spolupráce s komunistickou Čínou je zcela zásadním selháním dnešní politické „elity“. Zahraniční politika po roce 1989 byla postavena na principiální obhajobě lidských práv, pro to a pro Václava Havla si nás svět vážil. Prezident Zeman, premiér a ministr zahraničí však vyměnili tuto hlavní prioritu polistopadové zahraniční politiky, za spolupráci s komunistickou totalitní Čínou. Spolupracují s režimem, který zadržuje nejméně 1,327 politických vězňů, nese odpovědnost za 143 případů sebeupálení Tibeťanů, nese odpovědnost za masové zabíjení stoupenců učení Falung-Kung kvůli dárcovství orgánů a za jiná totalitní zvěrstva. Spolupráce s takovým režimem je kolaborace.

Martin Bursík, 2.3.2016