Koalice VLASTA na radnici – PharmDr. Chudoba do Senátu!

Koalice VLASTA na radnici – PharmDr. Chudoba do Senátu!

VLASTA – koalice občanů Prahy 10, KDU-ČSL a Liberálně ekologické strany nominovala do doplňovacích senátních voleb v obvodě č. 22 PharmDr. Lubomíra Chudobu, prezidenta České lékárnické komory.

„Vím, že za tento obvod v Senátu excelovala jako první lékařka MUDr. Zuzana Roithová. Považuji proto za velmi důležité navázat na její úspěšnou práci, především ve dvou směrech. V první řadě pečlivým a solidním přístupem při přípravě zdravotnických zákonů, které jsou zcela zásadní jak pro starší občany Prahy 10, tak i pro rodiny s dětmi. Za nezbytné považuji také aktivní spolupráci s občanskou společností: se spolky, sdruženími, občanskými iniciativami, zájmovými a sportovními kluby nebo s organizacemi poskytujícími pomoc nemocným a postiženým. Tato veřejná služba a otevřenost vůči voličům patří podle mého názoru k nepsaným povinnostem senátora,“ říká o svých hlavních cílech v Senátu Lubomír Chudoba.
Doplňuje ho Renata Chmelová, kandidátka koalice VLASTA na starostku Prahy 10: „Poznali jsme Lubomíra Chudobu jako zkušeného, spolehlivého a věcného odborníka. Jsem si jistá, že není ve vleku žádných politických podnikatelů, kteří Praze 10 i na konci volebního období stále škodí. Proti jejich zájmům, pod požadavek směřující k odmítnutí zbytečné stavby radnice za miliardu, se v posledních dvou měsících podařilo koalici VLASTA a dalším iniciátorům referenda sebrat přes 9500 podpisů občanů Prahy 10. Jedním z hlavních témat naší kampaně tak bude i to, jak ušetřené peníze smysluplně využít ve prospěch občanů Prahy 10.“
„Přicházíme se svým kandidátem sice jako poslední, ale troufnu si tvrdit, že pan Dr. Chudoba je první, kdo má tak silné profesní zázemí a hlavně zkušenosti důležité při tvorbě zákonů. S takovou výbavou se on – a spolu s ním ani zájmy voliček a voličů Prahy 10, Štěrbohol a Dubče – v Senátu rozhodně neztratí,“ konstatuje Pavel Mareš, předseda KDU-ČSL v Praze 10 a jeden z lídrů koalice VLASTA.

Životopis

PharmDr. Lubomír Chudoba (1963) je od listopadu 2011 dosud prezidentem České lékárnické komory. Stejnou funkci vykonával už v letech 2002–2007, viceprezidentem byl 1999–2002. V letech 2008–2010 byl předsedou Lékové komise Svazu zdravotních pojišťoven ČR. Pracovní kariéru zahájil jako vedoucí lékárník a provozovatel lékárny. V letech 2004–2014 člen Rady poskytovatelů zdravotní péče (poradní orgán ministra zdravotnictví), zástupce České lékárnické komory v Bruselu (Pharmaceutical Group of the European Union), člen vědecké rady Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové.
Politicky se od roku 1996 angažoval za ČSSD, z které koncem června 2014 definitivně odešel. Své členství si nadto vždy pozastavil kvůli funkci v České lékárnické komoře. Dokončuje druhé období jako zastupitel MČ Praha 13. Nikdy nebyl členem KSČ.