Ocenění za nejlepší nízkorozpočtovou komunální kampaň putuje do Úpice

Ocenění za nejlepší nízkorozpočtovou komunální kampaň putuje do Úpice

 

Ve čtvrtek 5. února 2015 od 19 hodin se v akcelerátoru WAYRA na Václavském náměstí
v Praze uskutečnilo slavnostní předávání cen politického marketingu za rok 2014. Jednalo se o první ročník soutěže Zlatý lístek, jež odměňovala nejlepší přihlášené kampaně v 11 odborných kategoriích. Hlavním pořadatelem byl Institut politického marketingu a mezi porotci nechyběli přední experti ze světa žurnalistiky, médií, marketingu, PR i práva.
Občanská iniciativa Žít v Úpici, kterou jako volební uskupení zaštítila Liberálně ekologická strana (LES), byla za svou komunální kampaň nominována v kategorii OOH média (venkovní nosiče – plakáty, billboardy apod.), přičemž celkem se do soutěže Zlatý lístek přihlásilo 31 kampaní z celé republiky. Galavečeru se za Žít v Úpici (LES a nezávislí) zúčastnili Lucie Kalousková (Žít v Úpici) a Petr Maršálek (LES). V kategorii OOH média se kampaň nakonec umístila na třetím místě, přičemž porotu zaujala zejména snaha vyvěsit plakáty v kontextu s daným prostranstvím města. Taktéž bodovala díky podpoře sympatizantů, kteří se po tom, co dosavadní vedení města prakticky znemožňovalo již hotové plakáty vylepit, rozhodli, že kampani pomohou, a plakáty vyvěsili na svých soukromých pozemcích.
Předávání cen vítězům jednotlivých kategorií bylo systematicky prokládáno krátkými prezentacemi analytiků z Institutu politického marketingu. Nejočekávanějším okamžikem galavečera bylo závěrečné vyhlášení vítězných kampaní v tzv. grand kategoriích. Do těch se kvalifikovaly kampaně, které se přihlásily do více než pěti odborných kategorií a získaly potřebný počet bodů. Zcela nečekaně byla jako první oceněna trofejí v podobě zlatého lístku předvolební kampaň Žít v Úpici (LES a nezávislí), a to v grand kategorii Nejlepší nízkorozpočtová komunální kampaň. Cenu za uskupení převzala Lucie Kalousková, která vskutku neskryla překvapení i upřímnou radost. Ve svém projevu poděkovala především občanům Úpice, kteří Žít v Úpici podpořili či přímo vyvěsili na svůj plot předvolební plakáty, dále všem, kteří se za tuto stranu rozhodli v posledních volbách kandidovat, a v neposlední řadě Liberálně ekologické straně, která tuto kandidaturu zaštítila.
Petr Hron, Jana Kulhánková a Lukáš Bárta
za Žít v Úpici (LES a nezávislí)