Komunální volby

Poděkování voličům za hlasy pro naši stranu a pro naše kandidáty

Vážení přátelé, ještě v mnohých z nás doznívaly evropské volby a Liberálně ekologická strana se už chystala na komunální a senátní volby. Podařilo se nám postavit kandidátky v několika obcích a městech ČR. Někteří kandidáti šli do  voleb sbírat první zkušenosti, ale jiní byli již ostřílení harcovníci. Bylo to pro mnohé z vás mimořádně  náročné období, protože LES nenabídl peníze do kampaně a ani nějakou větší manažerskou podporu  jako jiné subjekty. Ukázalo se, že většinou tam, kde v regionu funguje místní organizace a členové a  příznivci LES se aktivně zapojují do veřejného života, se také podařilo uspět. Proto mohu s nadšením  oznámit, že počínaje letošními komunálními volbami můžeme najít naše zástupce v městských a  obecních zastupitelstvech. Výsledky naznačily, že LES se těší podpoře především v Praze a v Královéhradeckém kraji.

Velké poděkování patří všem statečným, kteří vzali členství a sympatie k LES zodpovědně.  I když někteří z nás neprošli sítem volebních procent, nemusíme truchlit. Zisk prvních mandátů a šance úspěšných podílet se na vedení obcí, vnímám jako inspiraci a motivaci pro všechny členy a příznivce pro další práci v LES.  Držíme palce v koaliční práci a hodně štěstí při vyjednávání. Jsem přesvědčen, že do 11. 11. 2014 budeme mít určitě i starosty nebo  místostarosty. Zkušenosti těchto lidí bychom měli sdílet a využít pro další rozvoj a úspěchy.  Přeji všem hodně úspěchů, trpělivosti a štěstí při volbě koaličních partnerů. Přeji těm, kteří se  nedostali do zastupitelstva nebo se díky jednáním dostali opozice, aby neztráceli víru a byli trpěliví. Za dva roky jsou krajské a parlamentní volby a za čtyři roky budou další komunální volby. Štěstí přeje  připraveným. Vše dobré a ať se daří

Jéňa Balcar

Člen Předsednictva LES pověřený pro přípravu komunálních voleb

Výsledky komunálních voleb 2014

Praha

V Praze jsme se získali podporu na Praze 1 –  Sdružení LES, Piráti a NK – mandát získali – Jan Václav Čejp a Svatopluk Karásek. Vše o aktivitách a programu najdete  http://www.praha1rodina.cz/. Přejeme hodně štěstí v práci pro centrum Prahy.

Velký úspěch zaznamenala na Praze 10 Koalice občanů Prahy 10, KDU-ČSL, LES s podporou Pirátů s názvem VLASTA. Zisk 8 mandátů ji pasuje do role možných partnerů pro jednání o vedení radnice. Zástupcem LES v zastupitelstvu je Milan Mraček a vše o programu najdete http://www.vlasta10.cz/. Držíme palce v koaliční práci a hodně štěstí při vyjednávání.

Mandáty jsme získali i v Praze-Klánovicích, kde kandidovala koalice LES, Piráti a nezávislí pod názvem Čas na změnu. Přejeme hodně energie oběma koaličním zastupitelkám – Marie Jágrové a Zorce Starčevičové v práci pro městskou část hlavního města.

Královéhradecký kraj

Velký úspěch zaznamenala Liberálně ekologická strana v Královéhradeckém kraji. V obci Vítězná kandidátka Vítězná pro Vás i Vaše děti pod vedení Petra Hrubého získala 5 mandátů, což je přes 50 %. Můžeme Petrovi Hrubému pogratulovat a popřát jeho týmu vše dobré, protože již teď víme, že bude historicky prvním starostou LES. Na http://viteznales2014.cz/ najdete vše o aktivitách LES ve Vítězné.

Vítězem voleb se stalo i Žít v Úpici (LES a nezávislí) v malém šestitisícovém městě Úpice. Zisk 3 mandátů (Jana Kulhánková, Petr Hron a Lukáš Bárta) opravňuje naše zastupitele vést jednání o složení vedení města. Držíme palce při složitém vyjednávání o sestavení vedení. Program a další informace najdete na www.zitvupici.cz.

Výjimečným počinem bylo sestavení koalice SZ a LES s podporou Pirátů ve druhém největším městě v Královéhradeckém kraji v Trutnově. Název Žít v Trutnově nebyl dán náhodou a má symbolizovat úzkou spolupráci se sousední Úpicí. Koaliční partneři získali 3 zastupitelské mandáty – Jaroslav Andrle (LES), Petr Sobotka (SZ) a Martin Jiránek (Piráti). Věříme, že tato spolupráce otevře prostor do budoucna k celokrajské spolupráci. Držíme palce! Vše o nich – www.zitvtrutnove.cz.

Liberecký kraj

Historicky prvním zastupitelem za LES v Libereckém kraji je Tomáš Kvasnička, který v Nové Městě pod Smrkem získal mandát. Věříme, že nebude osamocen a do budoucna se náš liberecký LES rozroste. Hodně štěstí.

Olomoucký kraj

I Olomoucký kraj má první zastupitele z řad LES. Michal Krejčí, který kandidoval na společné kandidátce SZ, Piráti a nezávislí s názvem Občané pro Olomouc, získal společně se dvěma kolegy zastupitelský mandát v krajském městě Olomouc. Je to velmi dobrý výsledek v metropoli Hané. Blahopřejeme!

Jihomoravský kraj

V Brně se o říjnovém víkendu odehrály volby nejen do městských částí, ale od celoměstského zastupitelstva. Jan Hollan (člen předsednictva LES) byl mimořádně úspěšný, protože prostřednictvím kandidatury Žít Brno s podporou Pirátů získal mandát jak v zastupitelstvu Brna, tak městské části Brno – střed. Blahopřejeme a těšíme se na spolupráci s Žít Brno!

Ústecký kraj

Obec Nepomyšl v Ústeckém kraji má od říjnového víkendu první zastupitelku za LES Zdeňku Lněníčkovou. Na kandidátce nezávislých bude pracovat pro rozvoj obce. Držíme palce!