Senátní volby

Volby do Senátu Parlamentu ČR

Jiří Čáslavka

Kandidát koalice TOP09, Starostové a nezávislí, LES, Pardubáci, Patrioti a Východočeši do Senátu za obvod č. 43 – Pardubice

caslavka-bigboard

Jiří Čáslavka působí v analytickém centru Glopolis, kde vede sekci ekonomických a finančních politik. Současně je členem správní rady bruselského think-tanku Eurodad a Výboru pro Evropskou unii Rady vlády pro nevládní organizace.Působil jako poradce Karla Schwarzenberga na Ministerstvu zahraničí, účastnil se mnoha rozvojových výzkumných projektů, mj. v rámci mise OSN ve Východním Timoru. Manažerské zkušenosti získal na několika významných postech, například jako regionální ředitel pro Střední Evropu a Balkán v mezinárodní firmě podnikající v oboru informačních technologií.

„Senát je důležitou ústavní pojistkou, což se v situaci, kdy zde máme propojení byznysu, mediální a politické moci v rukou jednoho člověka a prezidenta, který se chová jako rusko-čínský agent, může velmi hodit. Chci oslovit všechny občany, kteří jsou prozápadně orientovaní, chtějí zachovat a zlepšovat vládu práva, nezávislost médií veřejné služby a otevřenou společnost“, říká ke své kandidatuře do Senátu Jiří Čáslavka.

Více na www.top09.cz/volby/2016-senat/kandidati/jiri-caslavka-19680.html

Renata Chmelová

Kandidátka koalice VLASTA do Senátu v Praze 10, Dubči a Štěrboholech

Rodiny, neziskové organizace, sportovci, senioři i mladí potřebují zastání. Jako senátorka mohu organizovat veřejná slyšení a kulaté stoly s odborníky, a tak přispět k přípravě lepších zákonů. Propojím tak občany s lidmi z praxe. Dělám to léta a jde mi to velmi dobře.

Chcete zachovat klidné místo nebo zdravé životní prostředí ve svém okolí? Nezdá se vám nějaká stavba? Potřebuje podporu vaše škola, vaše památka?

Pokud se na mne jako senátorku obrátíte, máte větší šanci na zlepšení než u jiných politiků. Senátorka může promluvit na vašem zastupitelstvu i na zastupitelstvu hlavního města, kdykoliv o to požádá. Takové právo nemá ani Váš starosta! Senátorku jako já si nedovolí obejít.

Malé změny k lepšímu znamenají mnohdy klidnější život pro všechny. Naopak některé mezery v paragrafech přinášejí velké výhody lobbistům a kmotrům. Na mne si ale nepřijdou. Zabetonovat Trojmezí ani postavit miliardovou radnici na Hagiboru se jim nepodařilo. Ze Senátu mi to vše půjde ještě líp!

Více na www.renatachmelova.cz

Jiří Růžička

Kandidát koalice TOP09, Starostové a nezávislí, KDU-ČSL a LES do Senátu za obvod č. 25 – Praha 6

Jiří Růžička se narodil v roce 1948 v Praze. Absolvoval Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v oboru tělesná výchova – český jazyk a literatura. Od roku 1978 učí na Gymnáziu Jana Keplera v Praze 6, kde je od roku 1990 ředitelem.

Ve školské problematice se specializuje především na koncepci středoškolského vzdělávání a témata zážitkové pedagogiky, jako jsou školní vzdělávací programy, rozvoj osobnosti dospívajících a prevence před společensky nežádoucími jevy. Je jedním ze spoluautorů projektu zážitkových kurzů středoškoláků v ČR, spoluzakladatel celostátního „Hnutí GO“, od začátku konzultant projektu „Zdravá šestka“ a spoluzakladatelem Asociace ředitelů gymnázií. Rovněž je předsedou správní rady nadace „Cesta ke vzdělání“ MHMP. V oblasti výchovy a vzdělávání několikrát oceněn především za odborné práce. V roce 2014 získal významnou cenu Učené společnosti České republiky pro pedagogy.

Nikdy nebyl členem žádné politické strany. Celý život aktivně sportuje, především v lehké atletice, lyžování a cyklistice. Je ženatý a má dva syny.

Více na www.top09.cz/volby/2016-senat/kandidati/jiri-ruzicka-19677.html