Prohlášení Liberálně ekologické strany k ruským útokům proti Česku

Prohlášení Liberálně ekologické strany k ruským útokům proti Česku

Putinovo Rusko dlouhodobě usiluje o obnovení vlivu ve střední Evropě a odštěpení někdejších států Varšavské smlouvy od EU. Českou republiku Putin využívá jako baštu ruské zpravodajské sítě pro Evropu. Podařilo se mu korumpovat dva české prezidenty a část české vlády. Po válečném útoku ve Vrběticích Putin zahájil proti Česku diplomatickou válku. Nectí mezinárodní úmluvy, suverenitu nezávislého státu ani hodnoty demokracie. Putinovým cílem je ponížit a donutit Česko hrát podle ruských pravidel.

Nepřistupujme na to. Nepoklekávejme před Putinovým Ruskem, a to ani symbolicky. Zůstaňme Západem. Měli bychom RECIPROČNĚ vypovědět celou diplomatickou misi Ruska v Praze, rozbít ruskou špionážní síť v Česku, zavést sankce podle amerického Magnického zákona, který uvaluje finanční a vízové sankce na Rusy zodpovědné za porušování lidských práv.

Pro zachování suverenity země je zapotřebí odstavit ruské kolaboranty od moci. Zeman není způsobilý vykonávat úřad prezidenta, protože dlouhodobě využívá Pražský hrad k prosazování  ruských zájmů v Česku, v EU a ve světě. Podporujeme konání předčasných prezidentských voleb společně s volbami sněmovními. Prosazujeme společný postup vůči Ruské federaci s Evropskou unií a spojenci v NATO. Evropská unie by se měla snažit o energetickou nezávislost na Rusku.