Liberálně ekologická strana podpoří v Královéhradeckém kraji TOP 09

Liberálně ekologická strana podpoří v Královéhradeckém kraji TOP 09

Představitelé Liberálně ekologické strany po měsících vnitřní diskuze a pečlivé analýzy programu zahájili v prosinci jednání o podpoře TOP 09 ve volbách do Krajského zastupitelstva 2016.

„My, občané České republiky, se nacházíme ve složitém období. Politici v čele s prezidentem si s námi nezodpovědně hrají a uvádí nás v nejistotu a v podezření, zda to, co se kolem nás děje, je ještě demokracie. Bohužel k této atmosféře strachu přispívají i další vrcholní politici, kteří se chovají vůči nám nezodpovědně. Proto chce Liberálně ekologická strana v Královéhradeckém kraji podpořit v tuto chvíli jedinou parlamentní středopravicovou proevropskou stranu TOP 09, se kterou jsme se shodli na prioritách v programu a na navržených kandidátech“ řekl Jan Balcar, člen Předsednictva LES a volební lídr LES v Královéhradeckém kraji.

„Na kandidátce a zejména v řadách našich členů, příznivců a sympatizantů je velká skupina lidí, kteří mají zkušenosti s řízením obcí, zastupitelstev a vůbec z celé komunální politiky, dále se středním podnikáním a regionálním školstvím. Mezi klíčové priority, jako je přenesení potřeb obcí, regionálního školství a témat z oblasti životního prostředí, patří na půdu Krajského úřadu i otázka břidličných plynů, sledování aktivit těžařských firem v kraji a na příhraničním území Polska, hromadná doprava v kraji a prevence proti suchu. Zásadním heslem je – Kraj musí být obcím a městům partnerem,“ uvedl Petr Hrubý, starosta obce Vítězná a předseda dobrovolného svazku obcí Společenství obcí Podkrkonoší.

Na kandidátce TOP 09 s podporou starostů, Liberálně ekologické strany a nezávislých najdete následující zástupce Liberálně ekologické strany:

Mgr. Jan Balcar, Ph.D. ředitel MAS Království – Jestřebí hory, o.p.s. Libňatov
Petr Hrubý starosta obce Vítězná Vítězná
JUDr. Ing. Jaroslav Švamberk živnostník – provoz pekárny a samoobsluhy potravin Švamberk Hořice
Josef Matyáš živnostník – aplikace nových technologií obnovitelných zdrojů energie Bohemia Solar Náchod
Ing. Tomáš Mečíř živnostník – projektový management, tvorba koncepčních strategií měst a obcí DRAG, s.r.o. Trutnov
Petr Hron svářeč TONAVA, a.s.,  vicemistr světa, několikanásobný mistr ČR a držitel národních rekordů v benchpressu Úpice