Lenka Králová uvažuje o tom, že by na Zemana ze strany transgender komunity mohla mířit žaloba

Lenka Králová uvažuje o tom, že by na Zemana ze strany transgender komunity mohla mířit žaloba
Lenka Králová vede poradenský web pro lidi, kteří hledají svou genderovou identitu a sexuální orientaci. Lenka je transžena a pomáhá transgender lidem najít správnou cestu životem. Podle ní prezident Zeman svými výroky na adresu transgender lidí legitimizoval nenávist proti této skupině, a obává se, že její komunitě Zemanovy urážky mohou ublížit. Uvažuje o tom, že by na Zemana ze strany transgender komunity mohla mířit žaloba.
Sama Králová říká, že Zeman jí svými slovy neublížil. „Jsem sebevědomá žena, věřím si a urážky od pana prezidenta mě urazit nemohou,“ řekla Králová ve vysílání CNN Prima NEWS. „Naše těla jsou jen naše a máme právo s nimi naložit tak, abychom se cítili šťastní.“ Gender není o sexuální orientaci, ale o vlastní bytostní identitě, o podstatě. Každý člověk má mít možnost žít svůj vlastní život, nikoliv cizí.“
V pátek 18. června se Lenka Králová promluvila na demonstraci před maďarskou ambasádou.  Vyjádřila podporu LGBTQ komunitě, jejíž budoucnost v Maďarsku je ohrožena novým zákonem, který prosadil maďarský premiér Viktor Orbán a vyprávěla svůj životní příběh.