Krnáčová legitimizuje komunistický totalitní režim

Krnáčová legitimizuje komunistický totalitní režim

Krnáčová legitimizuje komunistický totalitní režim, vyřadila se sama ze společnosti slušných lidí.

Tisková zpráva Liberálně ekologické strany

25.2.2016

Liberálně ekologická strana ostře kritizuje rozhodnutí pražského zastupitelstva, které v den výročí komunistického puče v roce 1948 přijalo usnesení, kterým uzavírá partnerství s Pekingem a explicitně uznává politiku jedné Číny. Jde o další vážné selhání politiků v oblasti zahraniční politiky, kterým rezignují na obhajobu lidských práv na Taiwanu a v Tibetu a legitimizují komunistický režim Čínské lidové republiky.

O tom, že komunistická Čína je totalitním režimem, který porušuje základní lidská a občanská práva, není pochyb. Kongres Spojených států eviduje v aktuální zprávě o stavu lidských práv z října 2015 celkem 1,327 politických vězňů v Číně, přičemž skutečný počet politických vězňů se předpokládá daleko vyšší. Mezinárodní kampaň pro Tibet (ICT) eviduje 143 případů sebeupálení Tibeťanů v důsledku okupace Tibetu a čínského teroru. Podle veřejně dostupných údajů zemřelo od roku 1950 do současnosti 1,2 miliónů Tibeťanů v důsledku čínské okupace. Je dokumentováno masové zabíjení stoupenců učení Falung-Kung pro dárcovství orgánů.

Sesterská spolupráce Prahy a Pekingu je ve skutečnosti dalším krokem, kterým  pročínská pátá kolona v české politice legitimizuje čínský totalitní komunistický režim.

„Stydím se za primátorku Krnáčovou, která se kolaborací s čínskými komunisty definitivně vyřadila ze společnosti slušných lidí. Připojila se tak k prezidentu Zemanovi, premiéru Sobotkovi a ministru zahraničí Zaorálkovi, kteří vyměnili hlavní prioritu polistopadové zahraniční politiky – ochranu lidských práv za spolupráci s komunistickou totalitní Čínou. Snaha bagatelizovat kolaboraci dovozem pandy velké do pražské ZOO je výsměchem inteligentním Pražanům,“ řekl Martin Bursík, předseda LES.