TZ k vyjádření poslance Váni (ČSSD) ve věci parkoviště na Malostranském náměstí

TZ k vyjádření poslance Váni (ČSSD) ve věci parkoviště na Malostranském náměstí

Mluvčí a iniciátorka petice za odstranění parkoviště z Malostranského náměstí Kateřina Bursíková Jacques v reakci na vyjádření poslance Váni (ČSSD), který vystoupil ostře proti zrušení poslaneckého parkoviště s argumentací, že by Malostranské náměstí bez aut působilo nelidsky, nabízí panu poslanci následující kompromis.

Pan poslanec bude souhlasit se zrušením parkoviště s tím, že petiční iniciativa občanů nepodpoří  návrh na obnovení památníku maršála Radeckého a vypisuje ideovou soutěž se zadáním: “Poslanec Váňa na autě”. Uzávěrka soutěže je 23.2. 2016, projektovou dokumentaci – skicu – předkládejte na adrese Mlýnská kavárna, park Kampa.

V případě, že by pan poslanec ani s tímto kompromisním návrhem nesouhlasil, nabízí iniciativa za odstranění parkoviště z Malostranského náměstí další vstřícný krok. Parkoviště bude zrušeno, ale jedno parkovací místo – pro pana poslance Váňu – bude zachováno, a to podél chodníku v místě dnešního stánku s buřty, odkud je to do Poslanecké sněmovny nejblíže.

Za petiční iniciativu Malostranské náměstí bez aut www.malostranskenamesti.cz Kateřina Jacques Bursíková, obyvatelka Malé Strany (ano, takoví stále ještě existují).

katerina.jacques@icloud.com