Chci na Putinův seznam - nechci do Ruska, dokud nebude demokratické

30. května 2015 vydalo Rusko list 89 evropských politiků, kteří mají zakázaný vstup do Ruské federace, protože kritizovali či kritizují nedemokratičnost ruského režimu a ruskou vojenskou okupaci části území Ukrajiny. Tito lidé neudělali nic špatného, naopak svým jednáním pomáhají Rusku překonat současnou smutnou etapu, ve které se kvůli nynějšímu vedení tato země vrací k totalitnímu systému, etapu, kterou vrací svět do studené války.

Zastávám názor, že lidé na tomto ‘Putinově seznamu’ nedělají nic, co by ohrožovalo demokracii a svobodu.
Vyjadřuji podporu všem osobám, kterým je z politických důvodů zakázaný vstup na území Ruska nebo jsou ruským režimem jakkoliv perzekvovány.

Žádám prezidenta Putina a další představitele Ruska, aby zákaz vstupu odvolali. Pokud tak neučiní, žádám, aby bylo mé jméno na tento seznam nežádoucích osob přidáno také, protože dokud Rusko nebude demokratické, rozhodně do něj nechci jezdit.

Nejde mi jen o to, že se zařazením na Putinův seznam ocitnu v dobré společnosti, ale vyjadřuji tím také naději, že se Rusku brzo podaří vrátit se k normální demokratické politice, aby se ostatní demokratické země nemusely bránit jeho současnému totalitnímu jednání a aby pak i Rusko podobné seznamy mohlo zrušit.

[emailpetition id=“1″]

Facebooková stránka petice: https://www.facebook.com/pages/Chci-na-Putin%C5%AFv-seznam-nechci-do-Ruska-dokud-nebude-demokratick%C3%A9/381694928703371


Kdo se již přidal

[signaturelist id=“1″]