Liberální fórum

Liberální fórum je otevřená diskusní platforma, kterou organizačně zajišťuje Liberálně ekologická strana. Stranická legitimace ale není podmínkou k účasti v debatě. Tato názorová platforma  dává tak možnost občanům získat přístup k informacím z první ruky, udělat si vlastní názor a svobodně o něm diskutovat.  Jeho smyslem je rozvíjet nejen myšlenky obsažené v Manifestu liberála a přispívat tak ideovému rozvoji LES, ale vstřebávat náměty okolního světa a udržovat nepřetržitou otevřenost vůči společnosti i kritice. Zakladateli Liberálního fóra jsou Michal Horáček, textař, spoluautor Manifestu liberála, Martin Bursík, předseda LES a Kateřina Jacques, členka celostátního výboru LES.  Vaše náměty do diskuse jsou vítány.

Rusko a ztráta evropské bezpečnosti

První Liberální fórum zaplnilo Muzeum Kampa. O tématu ruské hrozby debatovali zkušení diplomaté a novináři. Ruský nátlak je hrozbou nejen pro jeho současné sousedy, ale pro celý Západ včetně Česka. V případě další pasivity evropských diplomatů nemusí Putinovy zájmy pokračovat dále než na východ Ukrajiny. Proč tomu tak je a jak situaci případně čelit? Svůj úhel pohledu přiblížili panelisté premiérového Liberálního fóra. S laskavým svolením paní Medy Mládkové proběhlo v Muzeu Kampa ve středu 16. dubna historicky první diskusní setkání Liberálního fóra.

Reportáž

Krajina – zěmědělství – EU – dotace

V inspirujícím prostoru, budovaném v centru Brna od roku 2006 díky Nadaci Partnerství, se konala v pondělí 12. května zajímavá panelová diskuse na téma Krajina – zemědělství – EU – dotace. Jak zaznělo na úvod setkání z úst Tomáše Havlíčka, mimo jiné autora koncepce ochrany přírody Jihomoravského kraje, „my všichni uživatelé krajiny jsme zásahy do krajiny v posledních zhruba 100 letech přetáhli strunu… „

Reportáž

Česká republika a Tibet: změna, nebo kontinuita?

V pořadí třetí Liberální fórum proběhlo v pondělí 19. května v Mramorovém sále pražské Lucerny a spolupracovali na něm i Forum Karla Schwarzenberga a Knihovna Václava Havla. Diskusní panel obsadili iniciátoři podpory Tibetu, zástupci nevládních organizací a zástupce diplomacie prezidenta republiky. Diváci v sále tak mohli slyšet názory bývalých ministrů Karla Schwarzenberga a Martina Bursíka, dále ředitele Amnesty International Marka Martina, ředitele Fora 2000 Jakuba Klepala a v roli obhájce Hradní a nepřímo i vládní politiky šéfa diplomatického odboru prezidenta Hynek Kmoníček.

Reportáž