Milena Vicenová se zúčastní Farmářských slavností na Galloway farmě v Roupově na Plzeňsku

Rok 2014 je vyhlášen Organizací spojených národů jako „Rok rodinných farem“. Asociace soukromého zemědělství ČR připravila už tradičně řadu akcí – Farmářských slavností – v regionech po celé České republice. Jedna z nich se koná tuto sobotu 26. 4. 2014 na Galloway farmě rodiny Vacíkových v Roupově na Plzeňsku. Milena Vicenová, dlouhodobá podporovatelka evropského modelu založeného na rodinných farmách a příznivkyně ASZ, si tuto akci nenechá ujít.

Celodenní program pro děti a dospělé začíná v 10:00 a bude pokračovat až do odpoledních hodin. Návštěvníci si budou moci prohlédnout farmu rodiny Vacíkových, nakoupit v prodejních stáncích s poctivými čerstvými potravinami, pro děti jsou navíc připraveny hry, naučné stezky a projížďky na koních.
Důležitou součástí akce bude odborný seminář na téma rodinné farmy v prostředí naší země, kde se budou diskutovat témata jako význam rodinné farmy a její přínos pro venkov, zemědělství a krajinu, prodej zemědělské produkce ze dvora, ochrana půdy před erozí a další důležitá témata. V této sekci se představí Milena Vicenová se svým příspěvkem zaměřeným na perspektivu rodinných farem v EU.
Všichni návštěvníci jsou na akci srdečně zváni. Více informací o celé akci pod tímto odkazem: http://www.asz.cz/cs/aktualne-z-asz/prvni-rodinna-farma-se-otevre-verejnosti-jiz-pristi-sobotu.html

 

O Mileně Vicenové

MVDr. Milena Vicenová, bývalá velvyslankyně ČR při EU, ministryně zemědělství, členka vládního
týmu pro vyjednání evropských fondů na období 2007-2013 a hrdá přerovská rodačka, kandiduje ve
volbách do Evropského parlamentu jako jednička kandidátky Liberálně ekologické strany (LES).
Hlavní témata, kterými se v předvolební kampani zaobírá, jsou bezpečný stát, v bezpečné a
demokratické Evropě, důstojné podmínky občanům a zdravý, ne dravý životní styl.
www.milenavicenova.eu
mail: milena@vicenova.eu
twitter: @MVicenova
_____________________________________________________________________________
Kontakt pro novináře:
Ing. Jana Poláková
Tisková mluvčí Mileny Vicenové
jana.polakova@stranales.cz
+420 725 985 006