Česká společnost se konečně probudila – oslavme důstojně 28. říjen

Česká společnost se konečně probudila – oslavme důstojně 28. říjen

Česká společnost se konečně probudila – oslavme důstojně 28. říjen

Prohlášení Liberálně ekologické strany ke státnímu svátku 28. října

Musel to být až dalajlama, který přijel do České republiky s poselstvím soucitu, lásky, míru a sounáležitosti a s výzvou k naplňování odkazu prezidenta Václava Havla, aby se česká společnost probudila z letargie. Kontrast moudrosti a mírumilovnosti dalajlámy s agresivitou a neskonalou trapností ústavních činitelů České republiky byl až příliš do očí bijící. Prezident, premiér a předsedové parlamentu nejen, že odmítli se s dalajlámou setkat, ale neváhali podepsat společný kolaborantský dopis, adresovaný Komunistické straně Číny, ve kterém se omluvili za setkání jednoho s ministrů s dalajlámou a ubezpečili komunistickou Čínu, že bratrská spolupráce České republiky a Čínské lidové republiky nadále trvá.

Díky dalajlámovi se proto letošní oslava 98 let od založení Československa stává manifestací proti prezidentu Zemanovi. Zatímco jeho minulou volební kampaň financovali Rusové, jeho budoucí volební kampaň budou financovat Číňané. Prezident otáčí velmi nebezpečně směřování naši země ze Západu na Východ, jeho kolaborace s komunistickými totalitními velmocemi je nestoudná. Není pochyb, že prezident je bezpečnostní hrozbou pro vlastní zemi.

V návalu emocí bychom však neměli přehlédnout, že prezident Zeman má ve své nebezpečné snaze přesměrovat naši zemi ze Západu na Východ řadu spojenců. Byli to předseda vlády Sobotka a ministr zahraničí Zaorálek, kteří během dubna 2014 popřeli a pošlapali dosavadní zahraniční politiku opřenou o principiální ochranu lidských práv. Premiér Sobotka se nejprve nevkusně vymezil vůči prezidentu Václavu Havlovi konstatováním, že nám díky jeho politice lidských práv ujel vlak s ekonomickými příležitostmi s Čínou, aby krátce nato Zaorálek podepsal v Číně ponižující deklaraci, ve které se Česká republika zavázala, že se nebude vměšovat do vnitřních záležitostí Číny.

Aby si Sobotka a Zaorálek udrželi vládní funkce, ustupují prezidentovi a nemají odvahu se mu postavit. Kompetence prezidenta definované v Ústavě ČR jsou přitom nevýznamné. Kdyby byl Sobotka silným premiérem, nechal by prezidenta povídat cokoli a kdekoli a v reakci na to by pak pouze konstatoval, že se zahraničně-politická orientace ČR na Západ nemění. Odmítl by změnu polistopadové zahraniční politiky. Odmítl by ponižující deklarace o spolupráci s Čínou a setkal by se s Jeho Svatostí dalajlámou.

Liberálně ekologická strana vítá, že se česká společnost probudila z letargie a konečně projevuje nesouhlas s nedůstojným podlézáním českých ústavních činitelů totalitnímu Rusku a komunistické Číně. Na druhé straně připomíná, že řada „nových“ kritiků prezidenta Zemana byla ještě před několika dny jeho spojenci. Lidé by proto měli být navýsost opatrní.

LES vyzývá premiéra Sobotku a ministra zahraničí Zaorálka, aby se postavili šíbrům z proruské a pročínské páté kolony, kteří obsadili Pražský Hrad a ovládají ve spolupráci s komunisty část sociální demokracie a aby jim nedovolili zvrátit polistopadové zakotvení země v západním civilizačním prostoru. Česká republika stojí opět na dějinné křižovatce, teď se ukáže, zda a kdo je státníkem a kdo konjunkturálním politikem.

Přejeme všem spoluobčanům, aby prožili sváteční den v klidu a pohodě, aby si připomněli důležité milníky naší historie a význam svobody, kterou jsme získávali a opětovně ztráceli. Nenechme si vzít svobodu dnes ani zítra, utužujme naše ukotvení v západním civilizačním okruhu, v Evropské unii a v NATO. Přejeme všem krásný 28. říjen.